سما بتن اسپادانا

سما بتن اسپادانا

خلاصه فعاليت

تولید کننده بتن سبک با دانسیته بالا و فوم بتن

مشاهده وب سایت اشتراک گذاری

شرح کامل

درباره شرکت سما بتن اسپادانا:

شرکت سما بتن اسپادانا اولین تولیدکننده بلوک های سبک و فوق سبک دیواری در استان اصفهان
با پیگیری های مکرر موفق به دریافت مرحله اولیه استاندارد که تاییدیه های فنی آزمایشات می باشد،گردیده
و نیز جهت استاندارد نهایی،مراحل اداری در حال انجام می باشد.

موضوع فعالیت شرکت:

۱٫ بتن سبک با دانسیته سنگین

دانسیته در حد ۱۲۰۰ کیلوگرم در متر مکعب (مقاومت فشار ۶۵ کیلوگرم به سانتیمتر مربع) تا دانسیته در حد ۱۶۰۰ کیلوگرم در متر مکعب (مقاومت فشار ۱۷۶ کیلو گرم بر سانتیمتر مربع) دانسیته های بالاتر در حد ۱۸۰۰ کیلوگرم در متر مکعب و با مقاومت فشار حدود ۲۵۰ کیلو گرم بر سانتیمتر مربع بدون مشکل قابل دسترسی می باشد که برای بعضی سازه های باربر در ساختمانها توصیه می شود. برای اسکلت ساختمانهای بلند و دیوارهای باربر و تقویت شده دانسیته های ۱۴۰۰ کیلو بر سانتیمتر مکعب و برای دیوارهای میانی با ضخامت های ۶۵ تا ۸۰ میلیمتر نیز بکار گرفته می شود (بدیهی است که کاهش یک تن وزن هر متر مکعب دیوار باعث کاهش هزینه های ناشی از ایجاد اسکلت های گران قیمت سنگین برای ساختمان می گردد(
استفاده از بتن سبک به جای مصالح کنونی بر روی سقفها و شیب بندی ساختمانها می تواند راندمان حرارتی و صوتی ساختمان را تا حد ۴ برابر بتن معمولی افزایش دهد. سبکی سازه نه فقط در شرایط طوفان و زلزله ایمنی ساختمان را بالا می برد بلکه در سایر نقاط کشور که زلزله خیز نیستند به ایمنی ساختمان کمک می کند.
سرعت اجرا بتن سبک برای پروژه های ساختمانی بزرگ و صنعتی نقش عمده ای دارد. بخصوص اگر بلوکهای پیش ساخته بتن سبک برای دیوارها استفاده گردد. اجرای بلوکها به علت سبکی و سرعت اجرا ارزانتر تمام می شود.
. علاوه بر این به علت نازک شدن دیوارهای ساختمانها سطح مفید منازل تا حدود ۷ درصد افزایش می یابد و فضای مفید ساختمانها افزایش پیدا می کند.

۲٫ بتن سبک با دانسیته متوسط
پانل های پیش ساخته بتن با وزنهای۸۰۰ – ۱۰۰۰ کیلو گرم در متر مکعب برای دیوارهای غیر باربر برای سازه های ساختمانی فلزی و بتنی کاربرد فراوانی دارند. دیوارهای داخلی ساختمان در ابعاد ۱۰۰ ×۲۵۰ ×۶۰۰ میلیمتر و برای دیوارهای خارجی ۶۰۰ × ۲۵۰ × ۱۵۰ میلیمتر به صورت استاندارد در ساختمانهای بلند مرتبه استفاده شده است.
از ویژگی های دیگر بتن سبک قابلیت گچ کاری سطوح آن است (تخلخل ناشی از هوا در سطح بتن جذب و استحکام گچ را افزایش می دهد) برش، لوله کشی برق و میخکوبی روی بتن سبک بسیار ساده انجام می گیرد. علاوه بر این، نصب چهارچوب درب و پنجره روی دیوارهای بتنی با سهولت کامل انجام می پذیرد. همه این ویژگی ها کاهش هزینه های بیشتری را در سازه برای مصرف کننده بهمراه دارد.
محاسبات انجام شده در کشور های اندونزی، مالزی، هند و تایوان نشان داده که کاهش هزینه ناشی از بکارگیری بتن سبک در ساختمانها ۱۰- ۱۵ درصد از هزینه ساخت را در مقایسه با آجر کاسته است. البته هزینه انرژی مصرف شده در پخت آجر در این محاسبات منظور نشده است.

۳٫ بتن سبک با دانسیته پایین
دانسیته های کمتر در حد ۳۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم در متر مکعب برای افزایش عایق حرارتی سازه ها ایده آل هستند. مقاومت بتن سبک در مقابل آتش، جذب آب و صوت این محصول را در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی در بازار بسیار جذاب نموده است. هر چند که سایر مصالح ساختمانی که برای عایق کاری ساختمان بکار می روند ممکن است سبکتر باشند ولی قیمت بالای آنها و کاهش راندمان آنها به علت جذب زیاد رطوبت باعث شده است که بتن سبک جایگزین بهتری در مقایسه با مصالح ساختمانی فوق باشد. بتن سبک با دانسیته های اشاره شده، سایر مشکلات نصب و بهره برداری از محصولاتی که صرفاً برای عایق بندی استفاده می شود را ندارد. در واقع بتن سبک تولیدی گروه تولیدی و صنعتی نوین بتن برای استفاده در هتلها و ساختمانهای تجاری و مدارس که آلودگی صوتی یکی از معضلات این اماکن می باشد بسیار مطلوب است.
فوم بتن محصولی است جدید جهت مصارف مختلف در ساختمان که به علت خواص فیزیکی منحصر به فرد خود بتنی سبک و عایق با مقاومت لازم و کیفیت مطلوب نسبت به نوع استفاده از آن ارائه می دهد. این محصول از ترکیب سیمان, ماسه بادی (ماسه نرم), آب و فوم (ماده شیمیائی تولید کننده کف) تشکیل می شود. ماده کف زا در ضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص, با سرعت زیادی, حباب های هوا را تولید و تثبیت نموده و کف حاصل که کاملاً پایدار می باشد در ضمن اختلاط با ملات سیمان و ماسه بادی در دستگاه مخلوط کن ویژه, خمیری روان تشکیل می دهد و در قالب های فلزی، پلاستیکی، لاستیکی و فایبرگلاس شکل می گیرد. این خمیر پس از خشک شدن با توجه به درصد سیمان و ماسه بادی دارای وزن فضایی از ۳۰۰ الی ۱۶۰۰ کیلو گرم در متر مربع خواهد بود.

روشهای عمل آوری بتن
روش به عمل آوری، استحکام و گیرایش نهایی بتن سبک مشابه بتن معمولی می باشد و هر چه رطوبت هوا کمتر باشد میزان آبدهی بتن پس از تولید بیشتر خواهد بود.

روش طبیعی (هوای آزاد):
بتن ساخته شده در تابستان مرطوب نگه داشته می شود و بیشتر در ساختمانها و سازه ها کاربری دارد. عمل آوری بتن سبک همان سیکل های ( ۲۸ روز ) بتن معمولی را در هوای باز طی می کند.
روش غیر طبیعی با کمک افزودنی ها: با افزودن ۱ تا ۲ درصد تسریع کننده به مخلوط بتن می توان سرعت تولید بتن در قالب ها را افزایش داد تا گیرایش بتن سریعتر انجام گیرد.

روش هوای گرم:
بتن تولید شده بلافاصله در تونل های گرم قرار می گیرد. توصیه می گردد در جه حرارت داخل تونل از ۳۰ درجه بیشتر نباشد و پس از سه ساعت ۵۰ تا ۶۰ درجه افزایش یابد و همین درجه حرارت برای ۳ تا ۴ ساعت حفظ گردد. پس از گذشت ۷ ساعت حرارت دهی به روش فوق درجه حرارت باید کاهش یابد تا زمانیکه درجه حرارت تونل پس از دو ساعت به درجه حرارت محیط برسد. بدین ترتیب پس از حدود ۹ تا ۱۰ ساعت قالب ها را میتوان از تونل خارج و انبار نمود. ( توجه: باید به فضاهای خالی داخل تونل توجه خاص نمود زیرا روی درجه حرارت محیط تونل اثر می گذارد.)

روش به عمل آوری بتن با بخار:
این روش نیز شبیه بتن معمولی می باشد به نحوی که بتن ریخته شده باید پس از ۵ تا ۶ ساعت در معرض بخار قرار گیرد در واقع زمانیکه بتن شروع به سخت شدن می کند یک سیکل کامل معمولأ ۸ ساعته را طی می کند. در ۲ ساعت اولیه درجه حرارت باید به تدریج تا ۶۰ درجه افزایش یابد و برای ۴ ساعت در همین درجه حرارت حفظ گردد. از ساعت هفتم و هشتم حرارت را تا درجه حرارت محیط باید کم نمود.

توجه: برای کاهش زمان به ۵ تا ۶ ساعت می توان از آب داغ برای ترکیب سیمان استفاده نمود و یا از جریان هوای داغ برای ۲ – ۳ ساعت اول خشک کردن بتن بهره گرفت.

ویژگی های منحصربه فرد فوم بتن:

۱- عامل اقتصادی:
سبکی وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن یا توجه به نوع کاربرد آن, بطور کلی به لحاظ اقتصادی مخارج ساختمان را میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد چون در نتیجه استفاده از آن, وزن اسکلت فلزی و دیوارها و سقف کاهش یافته و ضمناً باعث کاهش مخارج فونداسیون و پی در ساختمان می گردد که با توجه به خواص فوق, با سبک تر بودن ساختمان, نیروی زلزله خسارات کمتری را در صورت وقوع متوجه آن می سازد.

۲- سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پیش ساخته:
حمل و نقل قطعات پیش ساخته با فوم بتن هزینه کمتری را نسبت به قطعات بتنی سنگین در برداشته و نصب قطعات بعلت سبکی آنها. بسیار آسان می باشد, هر گونه نازک کاری براحتی روی پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمناً چسبندگی قابل توجهی با سیمان و گچ دارد.
۳- خصوصیات عالی در مقابل یخ زدگی و فرسایش ناشی از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب:
نظر به اینکه فوم بتن در قشرهای سطحی دارای تخلخل فراوان می باشد در نتیجه شکاف های موئین و درزهای کمتری در سطح ایجاد می شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت کافی مورد استفاده قرار گیرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.
۴- عایق صوتی
یکی از ویژگیهای خوب بتن سبک “شرکت تحقیقات ایده آفرین شرق” مقاومت بالای بتن در مقابل صدا می باشد این خاصیت ، بتن سبک شرکت را برای استفاده در دیوار اطاق ها و پارتیشن ها در مقایسه با مصالح مشابه مناسبتر می نماید. مثلاً بتن سبک با دانستیه kg/m3 800 با ضخامت ۸ سانتی متر دارای عایق صوتی حدود ۳۲ دسی بل در فرکانس ۵۰۰ می باشد مقادیر صوتی بسیار مناسبی نیز از بتن های استفاده شده در سقف و کف با ضخامت ۵ سانتی متر بدست آمده است. بدیهی است که استفاده از ورقه های عایق صوتی مثل فرش و کف پوش این مشخصه را بهبود می خشند.

۵- خواص فوق العاده عایق برودتی:
برای بتن تهیه شده از مواد ایده آفرین شرق جهت دانستیه ۱۴۰۰ کیلو در متر مکعب حدود ۵ میکرون در متر و به ازای هر درجه سانتیگراد می باشد که بسیار ناچیز است .مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده می باشد. بطور مثال قطعه ای از نوع فوم بتن با وزن فضایی ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلوگرم در متر مکعب که حداقل ۸ سانتی متر ضخامت داشته باشد به راحتی تا ۱۲۷۰ درجه سانتی گراد را تحمل می نماید و تقریباً در هر دانسیته ای غیرقابل احتراق است.
بتن سبک کفی دارای ضریب حرارتی بسیار مناسبی است. در هوای گرم و یا سرد انتقال حرارت به طبقات و یا واحدهای مجاور بسیار ناچیز خواهد بود. همین عامل در کاهش مصرف سوخت بسیار تعیین کننده است. در واقع بتن سبک با دانسیته ۶۰۰ در مقایسه با آجر حدود ۶ برابر و در مقایسه با بتن معمولی بیش از ۹ برابر ضریب انتقال حرارتی کمتری دارد. یا بعبارت بهتر صرفه جویی در مصرف انرژی با نسبت های اشاره شده با استفاده از بتن سبک گروه تولیدی و صنعتی نوین بتن در ساختمان بدست می آید.

سخن آخر
خاک رس استفاده شده برای تولید آجر و انرژی بکار رفته برای پخت آجر با حجم تقاضای بالا برای این محصول ساختمانی کاهش منابع طبیعی و افزایش مصرف انرژی را بدنبال داشته است. از طرفی حجم زیاد ماسه و سیمان برای تولید یک متر مکعب بتن معمولی با دانسیته ۲۴۰۰ کیلوگرم در متر مکعب در مقایسه با آجر هر چند شاید به نظر مناسب تر برسد، اما میزان استفاده از ماسه اضافی در مقایسه با بتن سبک باز هم عاملی در کاهش منابع طبیعی برای ساخت ساختمان ها می باشد. بتن سبک پاسخ مناسبی به این مسائل است صرفه جویی های ناشی از جایگزینی بتن سبک با بتن معمولی همانطور که در متن به آن اشاره شد، باعث کاهش مصرف برق و یا سایر انرژی های فسیلی در سطح بسیار گسترده می گردد، که این امر نه تنها باعث سرمایه گذاری کمتر در تولید انرژی شده، بلکه هزینه برق و انرژی مصرف کننده را نیز کاهش می دهد. بنابراین با توجه به موارد اشاره شده بالا، تولید و مصرف محصولات بتن سبک پرلکس     نیاز سازه ها را نه فقط از دیدگاه ایمنی، راحتی و سهولت ساخت تأمین می نماید بلکه هیچ گونه هزینه اضافی برای مصرف کننده نخواهد گذاشت.
این فناوری قابلیت های لازم را برای توسعه بیشتر در سطح کشور و منطقه دارد و به خوبی می تواند جهت رفع نیاز مسکن در ایران کمک بسزایی نماید بخصوص که صرفه جویی های ناشی از کاربرد آن در سطح کشور میلیاردها ریال به رفاه ملی کمک می کند.

کلمات کلیدی مرتبط


نظرات