خانه های پیش ساخته ایران

خانه های پیش ساخته ایران

خلاصه فعاليت

تولید کننده سازه های پیش ساخته با سیستم های LSF و پانل ساندویچ و اولین ارائه دهنده انواع کانکس ثابت و متحرک در ابعاد و طرح های متنوع
همچنین این شرکت در بخش ساخت و نصب انواع سازه های فلزی سبک و سنگین با داشتن گروه مهندسی مجرب و ماشین آلات مورد نیاز فعالیت داشته و توان ساخت ماهیانه 500 تن را دارد.

مشاهده وب سایت اشتراک گذاری

شرح کامل

درباره شرکت خانه های پیش ساخته ایران:

شرکت خانه های پیش ساخته ایران در سال ۱۳۵۴ با نام ایران موبیل هومز تأسیس گردیده و قدیمی ترین تولید کننده سازه های پیش ساخته با سیستم های LSF و پانل ساندویچ و اولین ارائه دهنده انواع کانکس ثابت و متحرک در ابعاد و طرح های متنوع و پیشگام در حفظ نوآوری و استفاده از طرح های نوین و به کارگیری مواد اولیه جدید در راستای تأمین رضایت مشتریان که با برخورداری از استانداردهای بین المللی جهت ساختمان های مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری، اسکان کارگری، سالنهای صنعتی، سرویس بهداشتی، آزمایشگاه، مدرسه، مراکز بهداشت، درمانگاه و بیمارستان، رستوران، مجوعه های فرهنگی ورزشی و تفریحی و سالنهای کنفرانس بر اساس نیاز مشتری محصولات خود را عرضه می نماید.

همچنین این شرکت در بخش ساخت و نصب انواع سازه های فلزی سبک و سنگین با داشتن گروه مهندسی مجرب و ماشین آلات مورد نیاز فعالیت داشته و توان ساخت ماهیانه ۵۰۰ تن را دارد. این شرکت در سال ۱۳۸۲ در استراتژی جدید خود ساخت سازه های سبک و سنگین پیچ و مهره ای و جوشی را در اهداف خود قرار داده و درحال حاضر با تولید ماهیانه ۱۰,۰۰۰ تن سازه فلزی در خدمت صنایع ساختمان، نفت، پتروشیمی، گاز، نیروگاهها و عمران شهرداری می باشد.

همچنین با توجه به سیاستهای شرکت در زمینه های سبک سازی و صنعتی سازی ساختمان و ویژگی های ایده آل بلوک های سبک گازی (NAAC) بر آن شدیم تا بزرگترین واحد تولیدی بلوکهای سبک گازی به روش غیر اتوکلاو در کشور را راه اندازی نماییم که توانایی تولید روزانه ۴۶۰ مترمکعب را دارد. ادغام تجارب سالهای متمادی کارکنان این مجموعه با ایده های نو و طرح و روش های نوین از جانب نیروهای خلاق که به تازگی گام در عرصه فعالتهای صنعتی و تولیدی نهاده اند شرکت را پویا، با چشم انداز مثبت به آینده و دلگرم به ادامه هرچه بیشتر کار نموده و دستاورد آن گروه بیشمار مشتریان و متقاضیان محصولات تولیدی می باشد. تولیدات این شرکت در شهر صنعتی کاوه در زمینی به وسعت ۳۰,۰۰۰ متر مربع و ۱۰,۰۰۰ متر سالن توسط ۳۵۰ نفر از مهندسین، تکنسین ها و کارگران مجرب صورت می پذیرد

شرح فعالیت شرکت

شرکت خانه های پیش ساخته ایران قدیمی ترین تولید کننده سازه های پیش ساخته و اولین ارائه دهنده انواع کانکس در ابعاد و طرحهای متنوع و پیشگام در حفظ نوآوری و استفاده از روشهای نوین تولید و بکارگیری مواد اولیه جدید در راستای تامین رضایت مشتریان ،کوشش نموده و با نگاه و توجه به پیشرفت جامعه و صنعتی شدن کشور متناسب با جایگاه مسکن و نقش بسیار حیاتی تامین سریع مسکن که از ویژگیهای این صنعت است گام برداشته و خود را ملزم به رعایت کلیه نظرات و پیشنهادات و نیز اخذ طرحهای جدید از جانب مشتریان میداند .

ادغام تجارب سالهای متمادی کارکنان این مجموعه با ایده های نو و طرح روشهای نوین از جانب نیروهای خلاق که به تازگی گام در عرصه فعالیت صنعتی و تولیدی نهاده اند شرکت را پویا ، با چشم انداز مثبت به آینده و دلگرم به ادامه هر چه بیشتر کار نموده و دستاورد آن گروه بیشمار مشتریان و متقاضیان کالاهای تولیدی می باشد .

با توجه به زلزله خیز بودن کشور توسعه و گسترش این صنعت الزامی بوده و نگرش همه جانبه به ابعاد آن از اهمیت خاصی برخوردار است .

شناخت عمومی این نوع سازه ها و نقشی که در تامین مسکن جامعه دارند و معرفی ویژگیهای آن از جمله وظایف تولید کنندگان و عرضه کنندگان این کالا می باشد .

تعدادی از شرکتهای طرف قرارداد جهت خرید خانه های پیش ساخته و کانکسهای B.T.S به شرح ذیل می باشد :

شرکت مخابرات ایران و مراکز مخابرات استانها ، شهرداری قم ، سیمان فارس و خوزستان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، شرکت کالای نفت تهران پالایشگاه شیراز ، شرکت ملی گاز ، شرکت ماشین سازی اراک ، اداره کل آموزش و پرورش و صدها شرکت و سازمانهای دولتی و خصوصی دیگر .

شرکت خانه های پیش ساخته ایران با بیش از ۳۰ سال سابقه ،  با مدیریت جدید و گروه فنی و مهندسی مجرب در بخشهای زیر فعالیت می نماید :

- تولید قطعات انواع سازه های فلزی نیروگاهها ، صنایع پتروشیمی ، کارخانجات صنعتی و همچنین اجرای سازه های بتونی و انجام پروژه های ساختمانی .

-   ایجاد و احداث کارخانجات  بمنظور تولید انواع ساختمانهای متحرک و قابل حمل پیش ساخته .

-   واردات انواع ماشین آلات ، مواد اولیه ، ابزار و قطعات و تاسیسات درخصوص تولید و ساخت قطعات پیش ساخته و سازه های فلزی و …

این شرکت با بهره گیری از کنسرسیوم‌ تشکیل شده شامل شرکتهای سنگین سازه و شرکت استحکام و کارخانجات تولیدی در شهر صنعتی کاوه ، محمد شهر کرج و شهر صنعتی اراک در عرصه تولید و نصب سازه های پیش ساخته فعالیت نموده که توضیح مختصری از نیروی انسانی و ماشین آلات بشرح ذیل میباشد :

  • دارای ۶۵۰۰۰ متر مربع زمین
  • ۰۰۰ ر ۲۰ متر مربع سالن
  • ۵/۲ مگاوات برق
  • ۱۵۰ نفر نیروی کار ماهر
  • ۳۵ نفر گروه فنی و مهندسی

دارای ماشین آلات :

دریل رادیال ، اره لنگ هیدرولیک ، دستگاه برش گاز چهار شعله ، دستگاه صنعتی C.N.C و متعلقات مربوط ، دستگاه پانچ ، دریل ستونی ، دستگاههای جوش زیر پودری و CO2 ، دستگاههای تزریق فوم پلی یورتان ، ماشین آلات ورق بری ، Roll Forming ، خم کن ، Cutter ، ماشینهای لیفتراک ، جرثقیل سقفی و …

میزان سرمایه شرکت:

سرمایه شرکت به مبلغ ۰۰۰ر۰۰۰ر۴۰۰ر۱ ریال میباشد .

نمونه ای از کارهای اجرا شده توسط مدیران این شرکت در بخش سازه های فلزی بشرح زیر میباشد :

۱- ساخت و تولید سالیانه بیش از ۵۵۰۰۰ متر مربع واحدهای پیش ساخته در ابعاد و طرحهای گوناگون

 ۲ـ مدیریت در ساخت و نصب بیش از ۱۹۰ تن اقلام استراکچری پروژه توگا مربوط به شرکت مهندسی و فناوری حرارتی دمافین (تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی ایران ) .

۳ـ مدیریت در ساخت و نصب بیش از ۲۴۰ تن اقلام استراکچری ایستگاه فراشبند مربوط به شرکت مهندسی و فناوری حرارتی دمافین .

۴ـ ساخت تعداد ۶ یونیت مخزن پروژه توگا به وزن ۳ تن مربوط به شرکت مهندسی و فناوری حرارتی دمافین .

۵ـ اسکلت ها و داکت های نیروگاه شهید رجائی قزوین و شهید سلیمی نکا

۶ـ مدیریت در ساخت بیش از ۳۰ هزار تن اسکلت های فلزی طرح نواب تهران

۷ـ مدیریت در  ساخت و نصب بیش از ۳ هزار تن اسکلت های سالن اختلاط و برج پیش آبگرمکن واحد هفتم سیمان تهران

۸ـ مدیریت پروژه نصب ماشین آلات واحد هفتم سیمان تهران

۹ـ مدیریت نصب ماشین آلات سالن اختلاط سیمان مازندران

۱۰ـ مدیریت ساخت و نصب ماشین آلات سالن اختلاط سیمان داراب

۱۱ـ مدیریت پروژه ساخت و نصب بیش از ۳ هزار تن ماشین آلات سیمان سفید بنوید

۱۲ـ مدیریت در ساخت و نصب پلهای سواره و پیاده رو در سطح ایران علی الخصوص در تهران

۱۳ـ مدیریت در ساخت و نصب ۵ دستگاه مخازن ۵۰۰ هزار لیتری در ارتفاع ۱۸ متر برای شهرکهای صنعتی تهران

۱۴ـ مدیریت در ساخت و نصب دومین پل معلق بابلسر (اولین پل معلق قوسی ایرانی )

۱۵ـ مدیریت در ساخت و نصب بیش از ۵ هزار تن پایپ رکهای طرح آلومینای جاجرم

۱۶ـ ساخت و نصب صدها سالن ورزشی و انباری و سالنهای اختلاط کارخانجات سیمان و …  بصورت سوله از دهانه ۱۰ متر الی ۵۰ متر و از ارتفاع ۳ متر الی ۲۰ متر

۱۷ـ شرکت در ساخت دکلهای اتوبوسهای برقی تهران

۱۸ـ ساخت و نصب برجهای بانک ملت و مرکزی در ساری و تهران

۱۹ـ مدیریت در ساخت و نصب پاتشلهای آلومینیوم المهدی بندر عباس و اجرای دهها پروژه کوچک و بزرگ صنعتی.

چرا سازه های فلزی سبک (LSF) :

 عمر مفید بنا

عمر مفید یک ساختمان به مصالحی که در ساخت آن بنا بکار رفته بستگی دارد. در روش LSF از بهترین و با کیفیت ترین مصالح موجود که به صورت صنعتی فرآوری می شوند، با بهره گیری از آخرین دستاورد های علمی صنعت ساختمان در جهان استفاده می گردد.

 تبدیل و احیاء مجدد مصالح

در روش LSF نزدیک به ۷۰ درصد مصالح قابلیت تعویض شدن دارند.

فونداسیون
فونداسیون مورد نیاز در روش LSF شبیه دیگر روشهای مرسوم می باشد، با این تفاوت که به دلیل سبکی وزن سازه و مصالح مصرفی در مقایسه با ساختمانهای سنتی (۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع

برای یک بنای دو اشکوبه) نیروهای جانبی به طرز چشم گیری کمتر بوده و در نتیجه در اندازه فونداسیون ها تاثیر به سزایی دارد.

سازه
سازه ها در روش LSF بر اساس سازه های فلزی نورد سرد می باشد و با استفاده از استاندارد های معتبری چون AISIآمریکا محاسبه می گردد.

سقف طبقات
کف بین طبقات در روش LSF به صورت سقف کمپوزیت اجرا می گردد و بام نیز بسته به طرح می تواند به شکل خرپا هم ساخته شود.

ایزولاسیون
با استفاده از مرغوب ترین عایق های حرارتی و صوتی ساختمانی با روشهای روز دنیا در جداره های خارجی از تبادل حرارت و صدا جلوگیری می شود، این تکنیکها نه تنها قابلیت تطابق در هر اقلیم و شرایطی را دارا می باشد بلکه در صرفه جویی انرژی نیز نقش به سزایی دارد.

ایزولاسیون رطوبتی 
با استفاده از بهترین شیوه ها و تکنیکهای شناخته شده دنیا در روش LSF از ورود نم و آب به داخل ساختمان
می توان به راحتی جلوگیری کرد.

سیستم ساخت سریع
روش LSF این امکان را برای سرمایه گزاران فراهم می کند تا سرمایه آنها در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت ساختمان سازی بازگردانده شود.
به عنوان مثال برای احداث یک بنای ۴ طبقه با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع زیر بنا تنها ۱۱۴ روز کاری زمان نیاز دارد.

افزایش ۸ الی ۱۳ درصدی فضاهای مفید داخلی در مقایسه با شیوه های سنتی
تمام شده دیوار های خارجی ۲۰ سانتیمتر می باشد که حدود ۲/۱ تا ۳/۱ آن در روش سنتی بوده
تمام شده دیوار های داخلی ۹ سانتیمتر می باشد که حدود ۲/۱ آن در روش سنتی بوده
تمام شده کف طبقات ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتر به ارتفاع می افزاید

تاسیسات مکانیکی

اساس لوله های تاسیساتی با استفاده از سوپر پایپ و پی وی سی
فشرده می باشد، که در مقایسه با لوله های فلزی و چدنی از انعطاف و طول عمر بیشتری برخوردار می باشند.
برای سیستم تهوبه مطبوع نیز می توان بسته به نظر کارفرما یا از پکیج یونیت و ار سیستم تهویه مرکزی استفاده کرد.

تاسیسات الکتریکی
در این شیوه لوله های پلاستیکی از بالای سقف کاذب به میان فضای خالی دیوارها به محل قوطی ها که از پیش به وسیله پشت بندهای مخصوص در محل مورد نصب شده اند کشیده می شوند.نظرات