ایرانیان اطلس

ایرانیان اطلس

خلاصه فعاليت

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان وخرید سهام ، مشارکت درساخت ، سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و موسسات و انجام امور مختلف بازرگانی ، صنعتی ، تولیدی و خدمات تجاری از قبیل واردات و صادرات ، تاسیس کارخانجات تولیدی و صنعتی تعریف شده است. هلدینگ ایرانیان اطلس در دورۀ جدید فعالیت هایش، مـأموریت اصلـی خودرا انجام شاخص ترین و اثربخش ترین سرمایه گذاری در زمینه اجرای متمایز، سریع و با کیفیت پروژه های ساختمانی با کاربری های مختلف برای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تضمین منافع ذینفعان بازتعریف کرده است.

مشاهده وب سایت اشتراک گذاری

شرح کامل

درباره گروه شرکت های ساختمانی ایرانیان اطلس(سهامی خاص)

باهدف انجام فعالیت های صنعتی و تولیدی در نهم اردیبهشت ١٣۶۵ تاسیس و با شماره ۵٩٧٨۴ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است . این شرکت از سال ١٣٨۴ با توجه به نیاز کشور به ارتقاء کیفیت و افزایش سرعت پروژه های ساختمانی با سازماندهی مجدد  و تمرکز بر سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز،  فعالیت های خود را در این زمینه ادامه داده است .موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ٢ اساسنامه ، سرمایه گذاری در صنعت ساختمان وخرید سهام ، مشارکت درساخت ، سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و موسسات و انجام امور مختلف بازرگانی ، صنعتی ، تولیدی و خدمات تجاری از قبیل واردات و صادرات ،  تاسیس کارخانجات تولیدی و صنعتی تعریف شده است. هلدینگ ایرانیان اطلس در دورۀ جدید فعالیت هایش، مـأموریت اصلـی خودرا انجام شاخص ترین و اثربخش ترین سرمایه گذاری در زمینه اجرای متمایز، سریع و با کیفیت پروژه های ساختمانی با کاربری های مختلف برای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تضمین منافع ذینفعان بازتعریف کرده است .محصولات ، خدمات و مزیت های رقابتی :

اگر چه مؤلفه‌هایی مانند شیوه صحیح فعالیت در بازار و اعتبار در موفقیت  شرکت ها  اهمیت بسزایی دارند، اما عامل اصلی موفقیت در رقابت، ارزیابی نهایی و میزان رضایتمندی مشتری از محصول است. به همین دلیل ایرانیان اطلس محصولات خود را با استفاده از جدیدترین فناوری ها ، تجهیزات ، روش ها و بهره گیری از سامانه های نوین مدیریتی و فنی در حوزه های مختلف طراحی ، اجرا و فروش در بازارهای رقابتی ارائه می نماید.  بر خی از  مزیت های رقابتی که شرکت و محصولات آن را از سایر رقبا متمایز می نماید عبارتند از :

-        برخورداری از منابع مالی کافی، داشتن پشتوانه بانکی ، اتکا به مطالعات علمی و دقیق سرمایه گذاری به منظور کسب اطمینان از بازگشت سرمایه مورد انتظار و برخورداری از تجارب بالای مدیریت پروژه های ساختمانی .

-        بهره مندی از ساختار هلدینگ پوشش دهنده طراحی ، اجرا، بازاریابی و فروش

-        توانمندی بکارگیری پیمانکاران ، مشاوران  و تامین کنندگان بنام برای حصول اطمینان از کیفیت مطلوب

-        ایجاد ارتباطات عالی با سرمایه گذاران در سطوح مختلف
خدمات گروه شرکت های ایرانیان اطلس ،  دامنه گسترده ای مشتمل بر سرمایه گذاری ، مشارکت ، طراحی و نظارت  ، اجرا و فروش  ابر پروژه های ساختمانی  را  با کاربری اداری – تجاری – اقامتی  و ساخت مجتمع های مسکونی و شهرک سازی در مناطق مختلف کشور مانند تهران ، مشهد، کیش ، تبریز، کرمان ، بم، یاسوج، ، قم و…  در برگرفته است  . شرکت افتخار دارد که تا کنون حدود٩٠٠،٠٠٠ متر مربع پروژه ساختمانی را با موفقیت  اجرا و در حال حاضر نیز تعداد بیش از ١۶  پروژه مجموعاً به مساحت  ١،٧٠٠،٠٠٠   متر مربع را در دست طراحی و اجرا دارد و از این طریق نقش به سزایی در رشد و بالندگی صنعت ساختمان کشور ایفا نموده و جایگاه ممتازی را در بین شرکت های معتبر این صنعت بدست آورده است .

ساختار سازمانی هلدینگ ساختمانی ایرانیان اطلس : 

نیاز به همگرایی و فعالیت‌های گروهی به گسترش تمرکز فعالیت‌های اقتصادی در قالب‌های گوناگون منجر  شده است. فعالیت‌ در حوزه‌های اقتصادی کلان، به خصوص در ابعاد ملی و بین‌المللی نیازمند ایجاد سازمان‌های گسترده با ابعاد فعالیتی گوناگون در زمینه‌های متعدد است. از اینرو این شرکت  تلاش نموده ، به منظور اعمال کنترل و مدیریت بهینه بر شرکت‌های تخصصی زیر مجموعه خود بعنوان یک شرکت مادر تخصصی، از مزایای مترتب بر شرکت های هلدینگ ، مانند استفاده از منافع مشترک شرکت‌ها، به اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها ، صرفه‌جویی در منابع، کاهش ریسک ، انعطاف‌پذیری و واکنش سریع و منطقی در برابر تغییرات محیطی و … به نحو مناسبی بهره مند شود.

با توجه به این رویکرد ، مدیران شرکت  با شناخت زنجیرۀ ارزشی کسب‌وکار و تأسیس شرکت‌هایی مانند «شرکت مهندسین مشاور طرح و اندیشۀ شیوااطلس» در حوزۀ طراحی، شرکت «عمران‌اطلس ایرانیان» که پیگیری تخصصی فعالیت‌های اجرایی پروژه‌های عمرانی هلدینگ را به عهده دارد و شرکت «ایران‌اطلس کیش» که در حوزۀ مطالعات بازار ، بازاریابی و  مهندسی فروش به فعالیت می پردازد، زمینۀ کاهش ریسک در نتیجۀ هم‌افزایی میان شرکت‌های زیر مجموعه را ایجاد کرده اند .

گروه شرکت های ساختمانی ایرانیان اطلس بمنظور پیگیری تخصصی و کارآمد تر اجرای برخی از ابر پروژه های خود، به تاسیس شرکت پروژه هایی مانند  «ستارۀ اطلس پارس» مجری پروژۀ بزرگ اطلس پارس، «باغ فردوس ایرانیان» مجری پروژۀ بزرگ اطلس نیاوران و «ستارۀ آرمان توس» مجری پروژۀ بزرگ آرمان در مشهد  نیز اقدام نموده است . گفتنی است هر یک از پروژه های در دست اجرا توسط این شرکت ها از لحاظ وسعت، رعایت تمامی استانداردهای بین‌المللی و آخرین ضوابط و مقررات داخلی مانند آیین‌نامه های مقررات ملی ساختمان ، میزان سرمایه‌گذاری، کیفیت طراحی، مقاوم‌سازی، سبک‌سازی، استحکام و کیفیت مصالح، شیوه‌های تأمین مالی، سرعت و کیفیت اجرا، در زمرۀ پروژه‌های برجستۀ کشور ارزیابی می‏شوند.

این هلدینگ علاوه برسرمایه گذاری و اجرای مستقیم پروژه های مختلف ازطریق راه اندازی شرکت های یادشده با ١٠٠درصد سهام مالکیتی ، یکی از سهامداران اصلی شرکت های بورسی و غیر بورسی مجری دیگر پروژه های شاخص کشور، مانند شرکت  های آ . اس . پ  ، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه ، پردیس اطلس پارس و طوس گستر  نیز محسوب می شود .

در حال حاضر، هم‌افزایی مناسبی در بخش‌های متفاوت مدیریتی، سرمایه‌گذاری و تأمین مالی، طراحی، اجرا و فروش پروژه‌ها به‌خوبی فراهم شده است و شرکت مادر، نقش مدیریتی و کنترل شرکت‌های زیرمجموعه را ایفا می کند. در نتیجه سازماندهی و فعالیت این شرکت ها گام بلندی در جهت توسعه فعالیت ها ،بکارگیری مناسب منابع، ارتقاء سطح کمی و کیفی نظارت ها، نوآوری و ارزش آفرینی مضاعف و جهش بسوی آینده ای بسیار روشن برداشته شده است.

ارزش های کلیدی و اصول بنیادی:

شرکت علاوه بر توجه به جنبه های اقتصادی و مدیریتی، ضمن پایبندی و احترام به ارزش های اخلاقی و انسانی و آگاهی از مسئولیت های اجتماعی، همه تلاش خود را بمنظور رعایت قوانین، مقررات و استانداردها بکار می برد و پیروی از اصول و ارزش های زیر را در سرلوحه امور خود قرار می دهد:

• ارزش آفرینی در حوزه شهرسازی و صنعت ساختمان با بکارگیری آخرین دستاوردهای بشری

• دانش محوری و اهتمام ویژه در عرصه تولید، توسعه و اشتراک گذاری دانش.

• تلاش برای ایفای نقش موثر در بهبود مستمر کیفیت زندگی با بکارگیری منطقی خلاقیت و هنر شهرسازان، مهندسان، جامعه شناسان و اقتصاد دانان.

• مسئولیت پذیری، آگاهی و توجه کامل  به تمامی ابعاد فنی، هنری، اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی در فرایند طراحی پروژه های هدف.

·مراقبت از محیط زیست بعنوان یکی از بزرگترین نعمتهای خداوندی و میراث گرانبهای آفرینش .

اهداف کلان:

گروه شرکت های ساختمانی ایرانیان اطلس در کنار احترام به ارزش‌های تعریف‌شدۀ خود و الزام به رعایت آن‌ها، اهداف کلان زیر را دنبال می‌کند. برخی از مهمترین اهداف شرکت  عبارتند از :

ارتقاءبازدهی سرمایه گذاری شرکت از طریق افزایش نرخ بازدهی سرمایه، کاهش دوره بازگشت و مدیریت ریسک.
کاهش قیمت تمام شده، ارتقاء مستمر کیفیت ، سرعت طراحی، اجرا و فروش ، به منظور افزایش رضایت مشتریان و تضمین حداکثری منافع و رضایتمندی  ذینفعان.
رشد و ارتقاء منابع انسانی به عنوان والاترین سرمایه شرکت
اشتهار به سرمایه گذاری اثر بخش و مدیریت برتر در صنعت ساختمان
ورود به بازارهای منطقه و بین المللی
صرفه جویی حداکثری در مصرف منابع، کاهش و پیشگیری از آلودگی محیط زیست.

هلدینگ ساختمانی ایـرانیان اطلس همواره کوشیده است تا جایگاه ممتازخود را در بین ‌شرکــت‌های معتبر صنعت ساختمان حفظ کرده و از طریـق جذب و مدیریت بهینۀ فرصت‌ها، طـراحی، اجرا و عرضۀ بدون نقص و باکیفیت پـروژه‌هـــای ساختمانی، به یکی از ‌شرکت‌های برتر سرمایه‌گذاری در این بخش تبدیـل شود. مدیران و کارکنان شرکت سعی دارند از طریـق سرمایه‌گذاری، اجرای پروژه‌های جدید و پیشنهاد بهترین گـزینه‌ها برای تحقق خــــواسته‌های ذی‌نفعان و مشتریانی که به عنوان شرکای تجاری شرکت محسوب ‌می‌شوند، به توسعه پایدار خدمات خود در بازارهای داخلی ،منطقه و بین المللی دست یابند .

ساعات کار ما : ٧:٣٠صبح – ۴:٣٠ بعد از ظهر


نظرات