طراحی استودیوی انعطاف پذیر و کم هزینه Assemble


AssembleStudio_5170

طراحی استودیوی انعطاف پذیر و کم هزینه  Assemble

استودیو Assemble استودیو خود را در Northcote با هدف انعطاف پذیری و ایجاد فضای کاری الهام بخش طراحی کرده است. به عنوان شرکتی که طراحی هسته اصلی آن محسوب می شود استفاده از المانی سه بعدی که نشان دهنده قابلیت های این استودیو و حساسیت های آنهاست ضروری بوده است.

 AssembleStudio_5293

AssembleStudio_5372

 ویژگی اصلی این استودیو سقف هندسی آن است که از مثلث هایی الهام گرفته از اریگامی ساخته شده است. سقف پیشین پر از لوله ها و تاسیسات واحدهای تهویه مطبوع و سیستم اعلام حریق بوده است. هدف این بوده که این موارد پوشیده شوند در حالیکه از عملکرد آنها کاسته نشود. نتیجه حاصل از امتحان تا زدن های مختلف و استفاده از تکنیک اریگامی با کاغذ است در نهایت از ۵ مثلث که قرینه شده اند و ۸ بار در طول تکرار شده اند استفاده شده است.

AssembleStudio_5177

کلیه مبلمان ها سفارشی ساز بوده و دارای چرخ می باشند و می توانند حرکت کرده و کاربری فضا را برای ورکشاپ های طراحی یا برنامه ها تغییر دهند.

AssembleStudioplan_1to50_at_A3

بتن اکسپوز می تواند هم زیبا و هم ذخیره کننده انرژی باشد. بنابراین دیوار جانبی و قسمت جلوی سقف همانگونه که از قبل بوده مانده است. این کار باعث می شود که فضا از اشعه خورشید و اثر جرم حرارتی بهره ببرد. تمام اتصالات از پلای وود درخت صنوبر است. الوارهای سقف نیز از جنس پلای وود صنوبر می باشند. پنجره های بزرگ فضا را پر از نور طبیعی کرده و نیاز کمی به نورپردازی الکتریکی در روز است.

AssembleStudio_5390c

ceiling_detail_1_

منبع: archdaily.com

ترجمه:  بانک اطلاعات صنعت ساختمان  تهران سازان

لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع ترجمه ذکر کنید.


نظرات