۵ دیتیل مهم اجرایی در طراحی فضای حمام


۵ دیتیل مهم اجرایی در طراحی فضای حمام

TS News-Bath Detail

طراحی فضای حمام ریزه کاری های زیادی دارد البته اگر بخواهیم آن را متفاوت از حمام های متداول که بدون دقت ساخته می شوند، طراحی کنیم. در ادامه ۵ دیتیل اجرایی مهم در طراحی فضای حمام را برای یک خانه مدرن مشاهده خواهید کرد.

۱٫ فضای قرار دهی لوازم حمام

با استفاده از عمق دیوار می توانید فضایی مخفی برای گذاشتن شامپو و دیگر لوازم حمام تعبیه کنید. این دیتیل زیباست چون تمیز است و مدرن و بعلاوه پیرو این ایده است که ” هر چیز باید برای خود جایی داشته باشد”. این فضا را می توان در حدفاصل stud های دیوار تعبیه کرد و به دلیل محدودیت کمتر در ارتفاع، از نظر ابعاد ارتفاع را ماکسیمم در نظر گرفت. نکته مهم در تکمیل زیبایی این فضا قرار گرفتن باز شو آن در راستای طرح کاشی کاری دیوار است. بنابراین کاشی کار می بایست براساس راستای این بخش طرح کاشی کاری را اجرا کند.

BUILD-LLC-shower-box-31 BUILD-LLC-shower-box

۲٫ کف شور

همیشه نقصی در کفسازی حمام که می بایست به سمت کفشور شیب داشته باشد تا آب به خوبی خارج شود، به چشم می خورد. این کف شور در عکس زیر مشاهده می کنید تنها یک جهت کفسازی را به خود اختصاص داده و با یک نوار باریک استیل پیش ساخته که سوراخ های مناسبی دارد، پوشش داده شده است. ترکیب بندی نهایی تمیز و مدرن و یکدست می باشد.

BUILD-LLC-shower-trough

BUILD-LLC-house-trough

زمانی که کفشور در راستای محلی که می خواهید سیستم تخلیه آب را تعبیه کنید، قرار ندارد، نوار باریک تخلیه آب در بتن کار گذاشته می شود، و با اجرای دیتیل زیر در دیوار می توان آن را به محل ثابت سیستم تخلیه ارتباط داد.

BUILD-LLC-condo-trough

۳٫ نقطه اتصال کفسازی حمام و کفسازی زیر دوشی

 از نظر بصری و از نظر کاربردی این محل اتصال حائز اهمیت است. به لحاظ بصری این نقطه محل مناسبی برای تغییر هندسه کاشی، تغییر چیدمان و یا به کل تغییر نوع کاشی است. ابعاد و مقیاس حمام با مقیاس کابین و فضای اختصاص داده شده به دوش متفاوت است بنابراین می توان از کاشی مشابه کف استفاده کرد اما در ابعاد کوچکتر. این کار باعث می شود کاشی ها با فضای مربوط به دوش که کوچکتر است، متناسب شوند. بعلاوه به لحاظ بصری خطوط افقی و عمودی بیشتری به واسطه طرح کاشی ها دیده می شود. بعلاوه تغییر کفسازی باعث می شود فضای مربوط به دوش شاخص شده و بتوان آن را با یک جداره شیشه ای پوشاند.

BUILD-LLC-condo-curb

۴٫ نشیمن گاه

پیش آمدگی کوچک در راستای کاشی های حمام که با همان کاشی نیز پوشیده شده است در حقیقت به عنوان یک صندلی و فضای نشستن عمل می کند در حالیکه در ترکیب بندی فضای دوش حل شده است و به عنوان یک عنصر زائد به چشم نمی آید.

BUILD-LLC-shower-step

۵٫ نورپردازی

تامین نور حمام نیز حائز اهمیت است . استفاده از نورهای مخفی با فریم های ضد بخار می تواند گزینه ساده اما مناسبی باشد.

BUILD-LLC-light

برای مشاهده شرکت های فعال در زمینه تجهیزات حمام اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده محصولات حمام در زمینه تجهیزات حمام اینجا کلیک کنید.

 منبع: buildllc.com
ترجمه:  بانک اطلاعات صنعت ساختمان  تهران سازان
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع ترجمه ذکر کنید.

نظرات