معرفی روستایی شگفت انگیز بر روی پرتگاه !!(روندا – Ronda)


معرفی شهرهای جهان این قسمت روندای اسپانیا:

شهری سنتی و زیبا در منطقه‌ مالاگای اسپانیا
روندا (Ronda) یکی از شهرک های منطقه مالاگا در غرب اسپانیا است.

جمعیت این شهرک نزدیک به ۳۵ هزار نفر است. شهرک روندا در یک منطقه کوهستانی و در ارتفاع ۷۵۰ کیلومتری از سطح دریا واقع شده است. پیشینه این شهر به دوران نوسنگی می رسد و معماری آن نیز از رومی ها اقتباس شده است.

از نکات قابل توجه این شهر تاریخی و زیبا اینست که در حاشیه یک دره خوفناک واقع شده و عنوان شهر روندا در زمان جولیوس سزار بر این شهر گذارده شده است.

RONDA-1

وقتی توریستی به یک شهر زیبا می‌رود، به دیگران هم توصیه می‌کند که به آنجا بروند. کم کم تعداد توریست‌های آن منطقه زیاد می‌شود و با ساخت هتل و مراکز خدماتی، آن مکان به یک نقطه‌ی گردشگری تبدیل می شود. اما این موضوع باعث می‌شود که توجه گردشگران به نقاط دیدنی دیگر کمتر شود؛ نقاطی مانند شهر روندا در کشور اسپانیا.

photo_2016-12-24_11-31-46

شهر روندا (Ronda) یکی از شهرهای کوچک کشور اسپانیاست که در ۱۰۰ کیلومتری غرب شهر مالاگا قرار گرفته است. روندا مساحت کمی دارد اما اگر نسبت مناطق دیدنی به مساحت آن را حساب کنیم، مطمئنا رقم بالایی بدست می‌آید! اگر در اینترنت نام این شهر را جستجو کنید، تصاویری را پیدا می‌کنید که مخصوص کارت‌های پستال هستند و این شهر به دلیل وجود نماهای طبیعی بسیار زیبا و مناطق مناسب عکس گرفتن، شهرت جهانی دارد.

RONDA-2

حدود چند قرن از ساخت شهر می‌گذرد اما هنوز هم همان بافت اولیه حفظ شده است و مردم ساکن روندا سعی کرده اند میراث گران‌بهای برجای مانده از اجدادشان را در همان حالت اصیل اولیه نگه دارند

شهر روندا ؛ زادگاه گاوبازی به شیوه‌ی مدرن

مگر می‌شود گردشگری به سرزمین ماتادورها بیاید و مراسم هیجان انگیز گاو‌بازی را تماشا نکند؟ روندا شهری است که گاو‌بازی مدرن اسپانیا از آنجا متولد شده است و این شهر از این نظر دارای تاریخ غنی و جذابی است.
تماشا کنید: شهر روندا در اسپانیا و عجایبی که در قلب آن پنهان شده است
رینگ اصلی گاوبازی روندا یک مکان بسیار قدیمی است و بدلیل این ارزش تاریخی، این مکان تبدیل به موزه شده است و تنها یک بار در سال طی مراسم باشکوهی از آن برای گاوبازی استفاده می‌شود.

این رینگ Plaza de Toros نام دارد و جالب است بدانید که ساخت آن در قرن هجدهم میلادی به پایان رسیده است!

photo_2016-12-24_11-32-42

photo_2016-12-24_11-33-08

 

 

بانک اطلاعات صنعت ساختمان کشور
WWW.TEHRANSAZAN.COM


نظرات