بیش از ۴۰ طرح از رانرها و فرش و موکت راه پله


بیش از ۴۰ طرح از رانرها و فرش و موکت راه پله

بررسی و انتخاب فرش و موکت راه پله می تواند به خانه شما جلوه و زیبایی خاصی دهد جلوه ای از نوع اشرافی، در ادامه وب سایت تهران سازان طرح هایی زیبا و متنوع را برای شما آماده کرده تا با برداشتن الگو و ایده از این نوع مطالب زیبایی و تنوع  را به خانه های خود بیاورید.

 

رنگ بند ی موکت

کاربرد فرش و موکت راه پله و مزایای استفاده از آن در ورودی منزل و خانه های دوبلکس به شرح زیر است :

  • تزئین و ایجاد جلوه ای زیبا
  • جلوگیری از لیز خوردن افراد در هنگام تردد بر روی راه پله
  • ممانعت از ایجاد سر و صدای ناشی از بالا و پایین رفتن
  • القای حس تشریفاتی و اهمیت دادن به مهمان در صورت مفروش شدن راه پله ورودی ساختمان
  • هماهنگی با دکوراسیون داخلی منزل ، کاغذ دیواری یا رنگ دیوار راه پله
  • باعث ایمنی و جلوگیری از آسیب دیدن نوزادان و کودکانی که تازه به راه افتاده اند و در صورت سقوط و یا برخورد سر با لبه پله   
  • پوشش مناسب جهت راه پله هایی که سنگ پله آن شکسته ، ترک خورده و یا بر اثر گذشت زمان رنگ پریده و کهنه شده است.
  • قابلیت استفاده در منازل مسکونی ، اماکن تجاری مانند رستوران ها و بوتیک ها ، هتل ها و غیره
  • برای موکت کردن راه پله ، موکت هایی با عرض کم ،در مدل ، طرح و رنگ های مختلف در بازار به فروش میرسد 
  • برای ثابت نگه داشتن فرش بر روی راه پله می توانید چسب موکت استفاده نمایید ولی اگر می خواهید موکت راه پله را به راحتی قابل شستشو باشد حتما برای نصب موکت به پله ، بست و یا گیره های مخصوص این کار تهیه شود.

موکت9

موکت 2 موکت1 موکت3 موکت4

در بیشتر خانه ها، راه پله ها به اندازه ای عریض نیستند که مقدار زیادی از کف پله مشخص باشد. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم برای دست یابی به ظاهری جذاب مانند این نمونه، از رانرها یا فرش های باریک تر استفاده کنید.

موکت7 موکت8

رنگ و طرح فرش راه پله
فرش‌های راه پله به چند علت می‌توانند مکان‌های مناسبی برای تزریق اندکی رنگ به زمینه‌ی رنگی منزل‌تان باشند. اول از همه، از آن جا که راه پله ها تنها مسیرهایی برای تردد هستند و کمتر آن‌ها را می‌بینید، رنگ‌ها شما را خسته نمی‌کنند.

موکت10 موکت11 موکت12 موکت13 موکت14 موکت15 موکت16

راه پله‌ها تقریبا کوچک هستند، بنابراین مفروش کردن آن‌ها نسبت به رنگ آمیزی یک دیوار یا فرش کردن یک اتاق کامل، مساحت کمتری را اشغال می‌کند. در نتیجه استفاده از رنگ یا الگویی برجسته برای فرش این فضا، بدون اغراق می‌تواند به فضای شما شخصیت و سبک دهد.

موکت17 موکت18 موکت19 موکت22 موکت23 موکت26 موکت27 موکت28

موکت29

فرش و موکت راه پله معمولا زود مستهلک می‌شوند، بنابراین استفاده از حداقل یک طرح و الگوی ظریف در متریال می‌تواند این استهلاک را بپوشاند. چه فرش تان طرح داشته باشد چه نداشته باشد، رنگ آمیزی خیزهای پله (دیواره‌ی عمودی پله‌ها) به رنگ سفید می‌تواند به دیده شدن فرش و روشن شدن ظاهر کلی فضا کمک کند. در این تصویر، فرش کلاسیک با خیزهای سفید و نرده‌های چوبی، یک ترکیب زیبا خلق کرده‌اند.

نصب فرش راه پله

اگر تصاویر این مطلب را مقایسه کنید، می‌بینید که برخی از فرش‌ها کاملا به پله‌ها چسبیده‌اند و برخی اینگونه نیستند و یک شکاف کوچک بین متریال و خیز وجود دارد.

این موضوع به سلیقه‌ی شما بستگی دارد؛ فرشی که به پله چسبیده، ظاهر رسمی‌تر و فرش شل ظاهر معمولی‌تری به فضای راه پله‌ی شما می‌دهند. اگر پیش آمدگی پله عمیق است، چسباندن محکم فرش به آن، ظاهر شیک تری به پله می‌دهد.

موکت24 موکت25

 

موکت20

موکت33 موکت34 موکت35 موکت39 موکت42

لبه فرش راه پله
استفاده از لبه برای فرش راه پله می‌تواند روش خوبی برای جذابیت بخشیدن و حفظ لبه‌ها از ساییدگی در خانه‌های پر رفت و آمد باشد. لبه‌هایی با رنگ‌های تیره مانند آبی ارتشی یا خاکستری، کلاسیک هستند و فرش را برجسته‌تر نشان می‌دهند.

موکت30 موکت31 موکت32 موکت36 موکت37

موکت41 موکت43

موکت44


نظرات