بررسی اجاره بهای مسکن در منطقه ۱۲ تهران+ جدول


 

نرخ قطعی اجاره‌بهای آپارتمان در منطقه ۱۲ تهران + جدول

 

کد خبر: ۱۰۰۰۶۱       تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۵

عمده متقاضیان اجاره‌ بهای آپارتمان مسکونی در منطقه مرکزی تهران، کارگران فصلی شاغل در کارگاه‌ها و انبارهای منطقه ۱۲ هستند که به دنبال سوئیت‌ها و آپارتمان‌های کوچک‌ متراژ و ارزان‌ قیمت هستند.

نرخ اجاره منطقه 12

 

به گزارش تهران سازان به نقل از دنیای اقتصاد، منطقه ۱۲ واقع در مرکز شهر تهران و از قدیمی‌ترین مناطق شهر است که به نوعی هسته تاریخی پایتخت محسوب می‌شود. هرچند به مرور زمان بخش‌هایی از این منطقه به محل کسب تغییر کاربری داده و در نتیجه تبدیل شدن به راسته تجاری، سکونت از این محله‌ها رخت بربسته است، اما محله‌های مسکونی قدیمی واقع در این منطقه نظیر آبشار، مجاهدین اسلام، ایران، دروازه شمیران، قیام، خراسان و پیچ‌شمیران همواره در بین مردم بومی و محلی صف تقاضای پرتعدادی دارد. محله‌های مسکونی مذکور از متراکم‌ترین محله‌های شهر تهران محسوب می‌شوند اما اگر جمعیت ساکن منطقه ۱۲ را با مساحت کل پهنه این منطقه که ۹۵ کیلومترمربع وسعت دارد، مقایسه کنیم، در می‌یابیم که جمعیت ساکن این منطقه نسبتا پایین است.

در عین حال بررسی فایل‌های عرضه شده در بازار اجاره‌بهای منطقه ۱۲ که میزبان بازار تهران و بورس‌ها و راسته‌های تجاری متعدد از صنوف مختلف است، نشان می‌دهد به رغم سرمای بازار اجاره در این فصل که به‌صورت سنتی رخ می‌دهد، در منطقه ۱۲ کارگران فصلی در بازار سرد کنونی در جست‌وجوی آپارتمان و سوئیت کوچک‌متراژ و ارزان‌قیمت هستند.

هر چند فایل‌های معدودی در محله‌های مسکونی این منطقه نیز عرضه شده یا طی یک ماه اخیر به اجاره رفته است، اما عمده این بازار را کارگران شهرستانی شاغل در کارگاه‌ها و واحدهای صنفی این منطقه اشغال کرده‌اند و از چند هفته مانده به آغاز سال جدید وارد بازار اجاره در منطقه ۱۲شده‌اند.

نقلی

منابع: سامانه بازار املاک ایران/دنیای اقتصاد/ایران جیب

گردآوری:  مرجع آنلاین صنعت ساختمان  تهران سازان

لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع گردآوری ذکر کنید.


نظرات