معرفی مصالح نوین کاشی های طرح چوب


کاشی هایی با طرح چوب:

تاریخ : ۱۲ دی ماه ۱۳۹۵         کد مقاله: ۱۰۰۰۲۴

صنعت ساختمان و تولیدات محصولات جدید ساختمانی روز به روز در حال پیشرفت و به روز شدن می باشد و با توجه به آمدن دستگاه های جدید در ساخت متریال های مختلف ساختمانی هر روز شاهد تحولی نوین در این صنعت هستیم

در این مقاله سعی داریم کاشی هایی را که سازندگان آن با الهام از زیبایی و خاص بودن طرح چوب محصولی نوین تولید نموده اند را بررسی کنیم.

بررسی مواد و نوع کاشی:

کاشی پرسلانی نسل سوم کاشیهای کف و دیوار به کاشی‌های پرسلانی تعلق دارد که مناسب نصب بر روی کف و دیوار و نمای ساختمان می‌باشند. کاشی‌های پرسلانی بدلیل  جذب آب بسیار پایین و فرایند تولید خاص و منحصربه‌فرد از استحکام بالایی برخوردار بوده و به نوعی می‌توان آنها را سنگ مصنوعی نامید. تنوع تولید در ابعاد و طرح باعث گرایش استفاده مصرف کنندگان از این محصول ساختمانی شده است. امروزه درمیان محصولات رایج جهت پوشش سطوح وسیع، کاشی پرسلانی به عنوان یک کاشی بدون لعاب باپخت دمابالا وتخلخل پایین وجذب آب کمتراز۳۳/. درصدازاهمیت بالایی برخورداربوده وحجم تولید آن نیز روزبروز بیشتر می‌شود.

 

L47131_633428_R1

امروزه دیگر از کاشی فقط در آشپرخانه و حمام استفاده نمی شود، با توجه به خواص و مزایای این متریال به تناوب در بخش های مختلف ساختمان با توجه به طرح های متفاوت و زیبا میتوان از این نوع مدل کاشی ها در خانه استفاده کرد و حتی فراتر رفته و از این نوع مدل کاشی ها برای دیوار های سالن  و پذیرایی هم به عنوان عنصری آرامش بخش از طبیعت استفاده کرد.

کاشی طرح چوب 3تهران سازان.کام

 

احساسی از چوب و الوار در حالی که مناسب برای دیوار و کف در سراسر خانه است. تلورانس رنگی بژ و قهوه ای از نوع درخت گردوی امریکایی می باشد .

L45476_631240_R1

 

اندازه محصول : ۲۰ * ۱۲۲٫۵  سانتی متر

رنگ :قهوه ای

مواد: پرسلانی

پرسلان محصولی یکنواخت با رنگ بعد از پخت سفید و متراکم می باشد که از مواد موجود در طبیعت که در شرایط خاص تحت فشار بالا شکل گرفته و در درجه حرارت بالا تولید می شود.پرسلان جایگزینی زیبا و ارزنده با برترین خصوصیات یک پوشش مورد استفاده در نما و کف ساختمان ها می باشد، همچنین این محصول جدیدترین تکنولوژِی صنعت سرامیک در حال حاضر می باشد.

ویژگی های پرسلان:

استحکام خمشی بالا (دو تا سه برابر سنگ های گرانیتی) جذب آب پایین تا کمتر از ۱/۰ درصد و مقاوت در برابر یخبندان ( غیر قابل نفوذ در قیاس با سنگ) مقاومت شیمیایی بالا و مقاومت در برابر لک پذیری ( مواد شوینده و پاک کننده اسیدها و بازها) مقاومت سایش بالا ( عمر طولانی و درخشش زیاد) سختی سطحی بالا ( عدم خراش سطحی و حفظ زیبایی) ثبات رنگ در مقابل نور خورشید که ناشی از عدم تاثیر اشعه بالا بر ساختار آن است که در سنگ های طبغی دیده نمی شود.

قابلیت تولید در سایزهای مختلف و وجود طرح ها و رنگ های بدیع و بیکران قابلیت نصب بوسیله نصب خشک و نما و ابنیه بلند مرتبه به عنوان یک ابزار مهندسی قابلیت ابزار خوری و نصب قطعات را در روی خود دارد.
ضد حریق بودن و نسبت به آتش مقاوم است و در برابر حرارت تغییر ساختار نمی دهد.

کاشی طرح چوب 4تهران سازان.کام

 

موارد کاربرد:
اتاق مطالعه، اتاق خواب، راهرو، اتاق نشیمن، آشپزخانه، حمام

سطح مناسب:
دیوار، کف

 

کاشی طرح چوب تهران سازان.کام

 

منبع: www.toppstiles.co.uk

ترجمه و گردآوری :

تهران سازان تخصصی ترین مرجع آنلاین صنعت ساختمان کشور

WWW.TEHRANSAZAN.COM

برای دیدن اطلاعات همکاران  و لیست شرکت های تولید کننده کاشی و سرامیک به این قسمت مراجعه کنید.

 


نظرات