صندلی‌ و مبلمان اداری خوب چه‌ خصوصیاتی دارند؟


بررسی خرید مبلمان اداری مناسب

یک مبلمان اداری خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد همراه ما باشید تا با راهنمای خرید مبلمان اداری خریدی مناسب و انتخابی مطمئن را برای دفتر کار خود داشته باشید

مبلمان و دکوراسیون اداری شرکت شما باید به نحوی انتخاب شوند تا علاوه بر تامین نیازهای شما و ظاهری شیک و زیبا ، هزینه بالایی را برای  مجموعه شما ایجاد نکند.

سیستم‌های متنوع مبلمان اداری شامل میزهای مدیریت، کنفرانس, منشی، انواع فایلینگ اداری شامل کتابخانه وغیره می‌باشد.

امروزه باتوجه به پیشرفت کشور در تولید و ورود تکنولوؤی های نوین ساخت میز و مبلمان اداری شاهد تنوعی متنوع و با کیفیت در عرضه این محصولات توسط شرکت های داخلی هستیم که با تولید محصولات باکیفیت این اطمینان را به مشتریان خود می دهند که سال ها بتوانند از محصول خریداری شده در شرکت ها و محل کار خود استفاده کنند.

میز-مدیریت-با-کنفرانس-متاوود-تیپ-2321-Banner

 

نمونه مبلمان اداری اتاق مدیریت شرکت محیط آرا (میز مدیریت و میز کنفرانس،صندلی مدیریتی و صندلی کنفرانس، کتابخانه اتاق مدیریت)

میز مدیریت بزرگ به همراه صندلی جذاب و راحت می تواند نشان دهنده قدرت و موفقیت مدیران باشد وقتیکه به مبلمان اداری اشاره می کنیم ناخودآگاه اولین موردی که به ذهن خطور می کند میز مدیریت است و انتخاب برای میز مدیریت بسیار مشکل است چرا که میز مدیریت دارای فرم و طرح های بسیار متفاوت است.

در واقع میز مدیریت را معمولا از یک میز متوسط بزرگتر در نظر می گیرند و میز مدیریت به دلیل حجم کار بیشتر یک مدیر معمولا باید از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشد.

برای شروع ابتدا شما باید بودجه ای که برای خرید مبلمان اداری در نظر می گیرد را مشخص کنید، اینکه این مبلمان در کجا و درچه شرکت و ارگانی استفاده خواهد شد و چه استفاده هایی درحال و آینده از آنها خواهد شد.

مقایسه میز مدیریت در گذشته و حال تفاوتی که بسار حائز اهمیت است این است که قبلا میز مدیریت جهت انجام امور اداری با کاغذ مورد استفاده قرار می گرفت اما در حال حاضر چونکه تمامی کارها با کامپیوتر است باید برای میز مدیریت تمامی دستگاه ها و کابل ها و اجزاء کامپیوتر مکانش از قبل پیش بینی  شود.

با توجه به این که معمولا بیشترین وقت خود را روی آن صرف می کنید باید بیشترین تناسب را با بدن داشته باشد.

اگر شما وقت زیادی را روی صندلی در محیط کار خود (حتی بیشتر از وقتی که در رخت خواب هستید) می نشینید، مطمئن باشید که برای بدنتان مضر است.

آلن هج پرفسور علم تکنولوژی و ایمنی و استاد دانشگاه کرنل می گوید: تنظیم پشتی صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن از مهمترین عوامل است. قسمت نشیمنگاه صندلی باید با بدن شما متناسب باشد، نه خیلی تنگ و نه خیلی پهن که نتوانید آرنج های خود را روی دسته های آن قرار دهید.

جروم مکندز، سخنگوی انجمن ماساژ آمریکا می گوید: پاها باید جوری روی زمین قرار گیرد که با ستون فقرات آسیب نرساند و در ضمن این حالت رسمی بدن حفظ شود. قسمت میانی صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانو ها را دچار اختلال کند و خون در زانو ها جمع شود.

آرنج ها نیز باید به صورت ۸ از شانه ها فاصله داشته باشد. اگر پشتی صندلی شما از انواع فنری نیست به این معنی است که نشستن به شکلی نا به هنجار صورت می گیرد و باید به صندلی فروشی مراجعه کرد!

در حال حاظر در بازار ایران محصولات با جنس، رنگ و طرح‌های جدید مبلمان اداری آن قدر متنوع شده‌ که خریدار در نگاه اول سردرگم می‌شود، در ادامه ما ویژگی های یک مبلمان و سیستم اداری خوب را برای شما قرار خواهیم داد تا بهترین را با مناسب ترین قیمت انتحاب کنید
میز-مدیریت-عامل-لگانو-تیپ-2144-محیط آرا

میز مدیریتی و صندلی و کتابخانه اتاق مدیریت
۱٫ اولین چیزی که در خرید این مبلمان اداری باید مورد توجه قرار بگیرد، در عین شیک بودن راحتی آن‌هاست.

صندلی‌های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارد که ساعت‌ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می‌کنند و هنگام انتخاب، توجه خاص خود را می‌طلبد.

صندلی باید استاندارد بوده و با توجه به فیزیک و قد افراد انتخاب شود، اگر کارمندان شرکت شما نفرات مشخصی هستند و چند سالی قرار هست که با شما همکاری داشته باشند انتخاب صندلی مناسب با فیزیک نفرات حائز اهمیت می باشد

برای حمایت از پشت، ارتفاع و عمق آن مورد توجه قرار بگیرد، ارتفاع آن قابل تنظیم باشد.

یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌ گاهی مطمئن و راحت برای بدن ایجاد کرده، مناسب نوع وظایف باشد.

پشتی صندلی باید راحت باشد، گودی کمر و گردن را بپوشاند. به عبارت دیگر از ناحیه کمر، سر و شانه‌ها محافظت ‌کند و تکیه‌ گاه ستون فقرات باشد تا وزن و فشار روی قسمت‌های مختلف بدن تقسیم شده، به یک نقطه آسیب نرسد.

با نشستن روی صندلی غیر استاندارد، چاره‌ای جز بیش از حد خم شدن و جلو نشستن نیست  که باعث درد و ناراحتی در قسمت‌های کمر و گردن و در درازمدت دیسک کمرمی‌شود،

خستگی، درد و گرفتگی عضلات گردن، درد مفاصل زانو و آرنج، خستگی شانه‌ها، گودی کمر، درد ستون فقرات، کمردرد و از بین رفتن تناسب اندام یا به دلیل بد نشستن روی صندلی یا نشانه غیراستاندارد بودن آن است که باید هرچه زودتر فکری به حال آن شود.

۲- از جمله مهم‌ترین موارد هنگام خرید مبلمان اداری، توجه به کیفیت و با دوام بودن آن است.

مبلمان اداری از جمله وسایلی است که چون بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، انتخاب نوع ارزان یا بی‌کیفیت آن مقرون به صرفه نیست و چیزی نمی‌گذرد که باید دوباره خریداری ‌شود.

توجه به کیفیت چرخ‌ها، قابلیت شستشو روکش صندلی و این که جنس روکش چیزی باشد که در تابستان عرق نکند از مواردیست که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.

۳- انتخاب رنگ و طرح مناسب، توجه و احترام به خواسته کارمندان و در نظر گرفتن نقطه نظرات آن‌ها انگیزه بیش‌تری در افراد ایجاد می‌کند.

این حس که برای حضور کارمندان احترام قائل شده‌ایم و این که ارزش آن را دارند تا در محیطی خوب و ایده‌آل کار ‌کنند، انگیزه و تاثیر متقابل ایجاد کرده، حس خلاقیت افراد را بالا می‌برد.

امروزه این انتخاب با تنوع موجود در بازار کار سختی نیست.

سهلان

 

نمونه مبلمان اداری و میزوصندلی کارشناسی با درنظر گرفتن فضاهای مورد نیاز کارمندان تولیدی شرکت سهلان

میز-کارشناسی-وودآل-تیپ-3315-Banner

 

نمونه میز کارشناسی مدل وودآل شرکت محیط آرا 

یکی از مشکلاتی که معمولا در خرید مبلمان اداری مورد توجه قرار نمیگیرد ابعاد اتقاق مدیریت و اتاق کنفرانس می باشد، گاهی یک میز مدیریتی بزرگ را انتخاب میکنیم و در هنگام نصب متوجه می شویم ابعاد میز بزرگتر از اتاق بوده و یا ابعاد استاندارد برای یک اتاق بزرگ را ندارد و آنگاه مجبور به تعویض یا استفاده اجباری از آن ست مبلمان اداری خواهیم شد، پس توصیه می شود در هنگام خرید ابعاد محیط کار، اتاق مدیریت و جانمایی آن را اندازه گیری و مشخص نمایید.

میز-سایتی-کیوبیک-تیپ-5012-Banner

نمونه میز سایتی برای شرکت هایی که اپراتورها و کارشناسان بیشتری را در یک محیط کنار هم دارند

میز-منشی-الگانت-تیپ-4431-Banner

 

نمونه میز منشی باقابلیت نشستن همزمان سه منشی و فضای مناسب

میز-سایتی-دو-طرفه-برلیانت-تیپ-5002-Banner

 

نمونه میزهای سایتی دو طرفه شرکت محیط آرا

مبلمان اداری مدولار

 

نمونه مبلمان اداری مدولار

برای دیدن محصولات شرکت های همکار در زمینه مبلمان اداری تجهیزات امکان عمومی و خاص بر روی نام آنها کلیک نمایید:
سینا صنعت (شرکت تولیدکننده صندلی سالن های همایش، کنفرانس و آمفی تئاتر)

از جمله شرکت های خوب و فعال ایرانی در این صنعت به شرکت های زیر میتوان اشاره کرد:

سینا صنعت ، جلیس، نوژن، داتیس، سیما چوب،البرز، آذرجست، درسا چوپ، کارب نو،سیلا، راحتیران، کامپی سیستم، رایان میز،ثنکو، انرژی، کاربین بهربد، یاسا ایران، رض کو، محیط آرا، حیدری، الوند، مدرن صنعت، صنایع چوب فرهنگ، پویا چوب، گلد سیت، پاوید، کنول،آرت من، تک سیستم، آفر، آرام گستر و….


نظرات