۱۰ متریال داخلی متفاوت برای جلب رضایت کارفرما


۱۰ متریال داخلی متفاوت برای جلب رضایت کارفرما
هر چه متریال های مورداستفاده در خلق فضای داخلی متفاوت تر باشند فضا منحصر به فردتر خواهد بود. متریال های متفاوت تنها هیجان انگیز نیستند بلکه می توانند به یک فضا کمک کنند تا بیشتر بیانگر حالات درونی صاحب آن باشد. برخی از این متریال ها سالها مورد استفاده قرار گرفته اند اما در جایگاه و زمینه ای متفاوت. تکنیک های تولید امروز کمک کرده است متریال های ساده طرح های پیچیده به خود گیرند.
رزین های بافته شده: این سطوح سه بعدی در رنگ های متنوع موجود می باشند و پیش تر در فضاهای تجاری کاربرد داشته اما اکنون به فضاهای مسکونی نیز راه یافته اند.

پنل های گچی سه بعدی: هنرهای مدولار گستره وسیعی از پانل های گچی تحکیم شده با فایبرگلاس را به وجود آورده است. در استفاده این پانل ها درزها به نحوی قابل پوشش هستند که بتوانند سطحی یکپارچه به دست دهند.

چرم های پلاستیکی: خاصیت پلاستیکی این محصولات امکان استفاده آنها را در محیطهای مرطوب مانند آشپزخانه و حمام فراهم آورده است.

استیل ضدزنگ: امروزه دیگر تنها کاربرد استیل های ضدزنگ استفاده آنها به صورت ورقه ای نبوده و قطعات مختلف استیل را می توان به صورت زنجیروار یا به صورت بافته شده به هم اتصال داد و صفحه جدیدی را خلق کرد.

بافت ریز استیل ضدزنگ حتی می تواند آن را به صورت پرده قابل استفاده کرده و این نشان دهنده پتانسیل نرمی این متریال است.

ورق های استیل با برش لیزرکات نیز طرح های جدیدی را به دست می دهند.

شیشه های لمینیت شده: شیشه های لمینیت شده از متریال های مختلفی به دست می آیند که بین دو ورق شیشه به صورت ساندویچی لمینیت می شوند. شیشه های رنگی نیز در این زمینه کاربرد دارند. از آینه نیز می توان برای قسمت پشت آن استفاده کرد.

رزین های لمینیت شده: این متریال غالبا به عنوان درکابینت و یا شید لامپ استفاده می شود اما می توان آن را در مقیاسی بزرگتر نیز به کاربرد. استفاده ماهرانه ترکیبی از رزین لمینیت شده در تصویر زیر به این فضای کار کیفیتی آرامش بخش داده است.

لمینیت های اروپایی: ایتالیایی ها از ۱۹۵۰ حرفه ای ترین ها در زمینه لمینیت بوده اند. لمینیت ها در رنگ های متنوع و سطوح متالیک نشانگر آن هستند که تا چه حد این صنعت پیشرفت کرده است.

کانترهای شیشه ای طرح دار: شرکت ThinkGlass لایه های لمینیت شده از شیشه با ضخامت ۴ اینچ را تولید کرده که در لایه زیرین طرح های متنوعی دارند. طرح روی لایه زیرین ویژگی بصری جذابی را به این متریال بخشیده و بعلاوه خش روی سطح را پنهان می کند.

2296_ce3beed3a0264eac927573dda0dfb038_m

استخوان: قطعات دست ساز موزائیکی استخوان با تنوع در رنگمایه ظاهر جذابی به آن می بخشد.

وینیل های بافته شده: از این محصول می توان به عنوان پوشش دیوارها، مفروش کننده کف و همچنین رویه مبلمان استفاده کرد. بعلاوه در هدبردها و یا تجهیزات آشپزخانه که نیاز به رویه کوبی و مراقبت کم دارند نیز این محصول قابل استفاده است.

منبع: houzz.com
ترجمه: بانک اطلاعات صنعت ساختمان تهران سازان
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع ترجمه ذکر کنید.

نظرات