طراحی یک راه پله مجسمه گونه و جذاب برای ارتباط طبقات یک بنای قدیمی


طراحی یک راه پله مجسمه گونه و جذاب برای ارتباط طبقات یک بنای قدیمی

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_BAN2

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_9

راه پله این خانه قدیمی در جزیره سیسیل از باکس های چوبی که با چهارچوب فلزی مشکی رنگ نگه داشته شده اند، تشکیل شده است. در این پروژه از طراح خواسته شده بود راه پله جدیدی را به عنوان بخشی از پروژه بازسازی این بنای مسکونی که متعلق به یک روزنامه نگار است نیز در نظر بگیرد.

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_8

این پله ها دو طبقه بنا را به یکدیگر و همچنین به تراسی که دید به شهر و دریا را تامین می کند، ارتباط می دهد. این باکس پله حدود ۱۰ متر ارتفاع داشته و در مرکز بنا قرار گرفته است. چهارچوب فولادی دارای مقطع نازک و مربع شکل تخته هایی از جنس بلوط را نگه می دارد که مجموعه ای از پانل های تخت و حجم های مکعب شکل می باشند. هر یک از کف پله ها به عنوان یک بلوک مستقل که خود را نگه می دارد در نظر گرفته شده است درحالیکه میله ها با ضخامت ۱۴ میلی متر هم عملکرد دست انداز پله را به عهده داشته و هم نقش سازه ای دارند.

 Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_0

با توجه به نوع طراحی سنتی این منطقه طراح کف طبقات را با کاشی های شش گوش و مثلثی پوشانده است. کاشی های شش گوشه زیر باکس پله به صورت تصادفی جایگذاری شده اند. طراح بنا چنین می گوید که طرح کفسازی نتیجه ترکیب المان های دکوراسیون سنتی این منطقه و طرحی است که توسط ما عرضه شده است. هدف اصلی خلق یک گرافیک و جریان کروماتیکی بین فضاها بوده است که فاقد هر نوع شکست و تغییر آنی باشد.

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_2

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_4

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_5

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_6

رنگ کاشی ها از نور در فضاها طبیعت کرده و طرح آنها تابع شکل فضاست. این طرح کفسازی مرز بین فضاها را شکسته و محیطی پیوسته فراهم می آورد.

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_468_7

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_1

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_4

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_2

Casa-G-Francesco-Librizzi_dezeen_3

منبع: dezeen.com
ترجمه:  بانک اطلاعات صنعت ساختمان  تهران سازان
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع ترجمه ذکر کنید.

نظرات