طراحی پلی برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن با قوس های مارپیچ مضاعف


طراحی پلی برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن با قوس های مارپیچ مضاعف

TS-news--2022-beijing-bridge-(6)

استودیو اتریشی پندا طراحی خود را برای پل سن شان برای بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن ارائه کرد. توالی این قوس ها یک مارپیچ مضاعف پیش تنیده را شکل می دهند که متاثر از نماد المپیک است. قسمت های مختلف این سازه با هم تقاطع داشته و در انتها و ابتدا با فرم مارپیچ استفاده شده در طراحی تکیه گاه  یکدیگر می باشند تا سازه تا حد امکان حداقل ضخامت را داشته و در عین حال بهترین عملکرد سازه ای را از خود نشان دهد. این پل یک در حقیقت در میانه منظره کوهستان های مسیر ژانگ ژیاکو که محل برگزاری اکثر مسابقات خواهد بود، به صورت یک مجسمه پویا به نمایش درآمده است. از مزیت های کاربرد خلاقانه فرم مارپیچ مضاعف در این سازه کاهش مصرف فولاد به میزان یک پنجم فولاد مصرفی در پل هایی با فرم های متداول است.

TS-news--2022-beijing-bridge-(13) TS-news--2022-beijing-bridge-(12) TS-news--2022-beijing-bridge-(11) TS-news--2022-beijing-bridge-(9) TS-news--2022-beijing-bridge-(8) TS-news--2022-beijing-bridge-(5)

TS-news--2022-beijing-bridge-(1) TS-news--2022-beijing-bridge-(4) TS-news--2022-beijing-bridge-(3) TS-news--2022-beijing-bridge-(2)

برای مشاهده شرکت های فعال در زمینه طراحی سازه اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده شرکت های مهندسین مشاور اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده شرکت های مهندسی فعال در زمینه مدیریت پیمان اینجا کلیک کنید.

منبع: designboom.com 

ترجمه:  بانک اطلاعات صنعت ساختمان  تهران سازان
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.Tehransazan.com را به عنوان منبع ترجمه ذکر کنید.

نظرات