افتتاح بزرگ‌ترین پارک ترافیک شهر تهران تا اول مهرماه


بزرگ‌ترین پارک ترافیک پایتخت تا اول مهرماه در منطقه ۱۶تهران افتتاح می‌شود.

حامد میرزابیگی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری این منطقه با اعلام این خبر گفته که به‌منظور فرهنگ‌سازی‌ و آموزش فرهنگ ترافیک هر سال با ایجاد برنامه‌ها و برپایی همایش در بحث فرهنگ‌سازی تلاش می‌شد و این اداره به‌منظور افزایش تأثیرات آموزش تصمیم به احداث پارک آموزش ترافیک به مساحت ۴هکتار به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک ترافیک شهر تهران کرده است.

به گفته وی بزرگ‌ترین پارک ترافیک شهر تهران در ناحیه ۳ این منطقه قرار داشته و عملیات اجرایی آن در ۴فاز پیش می‌رود که در حال حاضر فاز اول و دوم آن در حال انجام است و دیوار کشی‌ها و ساخت مسیر‌ها انجام شده و کار رفوسازی آن انجام خواهد شد. ضمن اینکه فاز سوم احداث این پارک تا یک‌ماه آینده آغاز خواهد شد. فاز چهارم مربوط به تزیینات است که تا زمان افتتاح به پایان خواهد رسید.

این پارک آموزش ترافیک شامل مسیر پارک آموزش ترافیک در حدود ۶کیلومتر که با تفکیک مسیرهای رفت و برگشت ۱۱کیلومتر شده، ۷کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری، ۷کیلومتر مسیر پیاده روی و تندرستی، زمین‌های پینت بال، اسکیت، فضای ماسه بادی و مکان‌هایی برای نگهداری پرنده و حیوانات اهلی به‌منظور آموزش و ایجاد ارتباط بین کودکان و محیط‌زیست است. همچنین در قسمتی از این پارک، محوطه‌ای تحت عنوان پارک ژاپنی با ویژگی‌ها و طراحی‌های خاص و نوع درختان متفاوت احداث خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین


نظرات