عرشه گستر باتیس

عرشه گستر باتیس

خلاصه فعاليت

تولید کننده و اجرا کننده تخصصی سقف کامپوزیت عرشه فولادی

مشاهده وب سایت اشتراک گذاری

شرح کامل

درباره شرکت عرشه گستر باتیس_عرشه فولادی:

با عنایت به روند رو به رشد ساخت مسکن در کشور و بالا بودن هزینه های ساخت و ساز به روش سنتی ، بهره گیری از فناوری های نوین در ساخت وساز امری ضروری می باشد که نه تنها هزینه های ساخت را کاهش داده، بلکه تسریع اجرا، باعث کاهش بارهای مرده وارده بر ساختمان و در نتیجه کاهش خطر پذیری در مقابل زلزله و همچنین افزایش طول عمر ساختمان ها  می گردد.

شرکت عرشه گستر باتیس یکی از معدود شرکت های تخصصی در زمینه سقفهای دال مرکب در ایران می باشد که دارای کارخانه تولید عرشه های مخصوص سقف بوده و با بهره گیری از کادر مجرب فنی، مهندسی و اجرایی آماده هرگونه همکاری در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرا می باشد.

موضوع فعالیت:

تولید کننده و اجرا کننده تخصصی سقف کامپوزیت عرشه فولادی

(سیستم دال مرکب فولاد-بتن)

برای تهیه ورق های مصرفی در سقف های کامپوزیت عرشه فولادی ورق های گالوانیزه با عرض سفارش شده بصورت رول  به کارخانه ارسال می گردد .و پس از استقرار هر رول در محل مخصوص دستگاه طبق انداز های داده شده ورق مورد نیاز را بصورت نورد سرد تولید می کند . سپس ورق ها دسته بندی و بسته بندی شده و آماده ارسال به محل پروژه می گردد.

روند اجرا

روند اجرای سقف بدین صورت می باشد که پس از طراحی سقف و مشخص شدن فواصل تیر های فرعی ، نقشه های شاپ جهت جاگزاری صفحات بر روی دهانه های مختلف تهیه و دستور تولید به کارخانه داده می شود . پس از تولید ، صفحات بسته بندی شده توسط ماشین های حمل بار به محل پروژه ارسال و به وسیله جرثقیل و یا تاور مستقر در کارگاه بر روی اسکلت در ترازهای مختلف سقف قرار داده میشود. سپس صفحات بر روی تیرها طبق نقشه ، پخش شده و بوسیله پرچ های مخصوص در جای خود ثابت می گردد .

  • پس از نصب ورق ها ، اطراف سقف و محل داکت ها توسط صفحاتی که از ورق های گالوانیزه L شکل ساخته شده است جهت جلوگیری از خروج بتن قالب بندی می شود .
  • در مرحله بعد گل میخ ها (برشگیر) از روی ورق بر روی بال پل ها و تیر های فرعی نصب میشود . نصب گل میخ ها توسط دستگاه Stud welding صورت می گیرد . با توجه به اینکه این برشگیرها نقش مهمی در ایمنی سقف حین بهربرداری و هنگام زلزله ایفا می کنند ، در انتخاب گل میخ می بایستی دقت کافی صورت گیرد و همچنین نصب گل میخ ها باید توسط افراد متخصص انجام شود .
  • پس از نصب گل میخ آرماتور های حرارتی مورد نیاز سقف بصورت شبکه مش ۳۰*۳۰ بسته شده و سقف آماده بتن ریزی می گردد.
  • سپس بتن ریزی با پمپ زمینی بر روی سقف های آماده صورت گرفته و بتن توسط ماله بر روی سقف صاف می گردد . باید توجه داشت ضخامت بتن از روی بالاترین سطح ورق نباید کمتر از ۵۰ میلیمتر باشد .

لازم بذکر است با توجه به اینکه صفحات فولادی قالب سقف را تشکیل داده اند لذا شیره بتن بعد از بتن ریزی کاملاً حفظ شده و بتن سقف در شرایط ایده آل به عمل آمده و دارای مقاومت بهتری می باشد.

 

 نظرات