انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

خلاصه فعاليت

انجمن حمایت از صادرات و فن آوری خدمات فنی و مهندسی به خارج از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی

مشاهده وب سایت اشتراک گذاری

شرح کامل

درباره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی:

جامعه مهندسی ایران، پس از سال­ها پیگیری برای طراحی تشکیلاتی حرفه­ ای در جهت هدایت سرمایه ­های انسانی این مرز و بوم، بر آن شد تا ایده تأسیس انجمنی غیرانتفاعی را به تحقق، نزدیک نماید. متعاقب بررسی­ های دقیق و مطالعات کارشناسانه و با همکاری تنگاتنگ چهار تشکل عمده کشور؛ سندیکای شرکت­های ساختمانی، انجمن شرکت­های تأسیساتی و تجهیزاتی، انجمن مهندسان مشاور معمار و شهرساز و جامعه مهندسان مشاور، در سال ۱۳۷۷، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران، بنیان نهاده شد؛ به همت چند تن از پیشکسوتان این حوزه و به پشتوانه تجارب مدیریتی موفق، ساختار جامعی تدوین شد تا علاوه بر بازیابی زمینه­ های مستعد صادراتی و توانمندی­ های نهفته در کشور، اقتضائات و الزامات تجارت جهانی، شناسایی شده و در جریان معرفی مهارت­ های مهندسی و دانش فنی فرزندان ایران، امکان صدور خدمات فنی و مهندسی به سراسر دنیا و در طیفی گسترده فراهم شود.

موضوع فعالیت:

۰ حمایت از صادرات و فن آوری خدمات فنی و مهندسی به خارج از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی

معرفی انجمن

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، به حول و قوه الهی و با برخورداری از چهار دپارتمان تخصصی «مطالعات بازار و مناقصات»، «IT، آموزش و انتشارات»، «حقوق تجاری» و «روابط بین ­الملل»، افتخار یک دهه اطلاع ­رسانی و ارائه مشاوره به بیش از ۲۵۰ شرکت عضو را داشته و در تلاش است تا با در نظر داشتن ظرفیت­های قابل توجه مهندسی مازاد کشور، فرصت­های مغتنم پیش رو را رصد نموده و در راه رفع موانع تجاری، نقش مؤثری را ایفا نماید.

 

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران که خود را پیشگام تحولی عمیق در رویه های صادراتی کشور می­داند، در تلاش است تا با بهره ­گیری از دانش مدیریتی موجود و شناسایی زمینه­ های تخصصی کمتر مورد توجه داخلی که اقبال جهانی دارند، ظرفیت­ های مهندسی مازاد کشور را به عرصه رقابت بین­ المللی کشانده  و در فرآیند عرضه دانش ایرانی به نحوی فراگیر، سهیم باشد. در این راستا، انجمن، خود را موظف به اجرای برنامه­ هایی می­داند که متضمن ارتباط نزدیک با نهادهای دولتی، تشکیل کمیته ­های تخصصی و همگرایی میان اعضا بوده و به بهبود وضعیت حرفه­ ای ایشان بینجامد.

ناگفته پیداست که تعاون و همداستانی اعضای انجمن در جهت تجمیع توانمندی­ ها و همپوشانی فنی فعالیت­ ها، در کنار تعاملی بالنده با دنیای در حال دگرگونی، ما را چنان پرتوان و کارآمد می ­نماید که اگر در هر گوشه از گیتی، تقاضایی برای عمران و سازندگی باشد، بازوان با کفایت کارشناسان خلاق ایرانی به کار خواهدبود. تحقق این مهم، همچنان که راه را به سوی بی­ نیازی از درآمدهای نفتی، رهنمون خواهد شد، با ایجاد حدود بیست هزار فرصت شغلی در جریان اجرای هر پروژه خارجی، بازار کار داخلی را نیز مستغنی می نماید.

برای تحقق آنچه برشمردیم و برای بقاء در دنیای آکنده از تأثیر تکنولوژی های نوظهور، ناگزیر از بازآموزی و توسعه سرمایه­ های انسانی براساس استانداردهای جهانی و به روزرسانی ایده­ ها خواهیم بود. تا باشد که به یاری خداوند منان و تلاش خستگی ­ناپذیر خدمتگزاران شما در انجمن، ضمن کشف فرصت­ها و آینده ­اندیشی و با تلاش برای به فعلیت رساندن توان بخش خصوصی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در جهت توسعه شاخص ­های فنی و مهندسی کشور، ارتقاء جایگاه فناورانه ایران در منطقه و در سطح بین ­الملل، افزایش بهره ­وری و ضریب توسعه ملی، ایفاگر نقشی مؤثر باشیم.

خانواده بزرگ صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران، از برآیند دانش و تجربه سالیان و با توجه به مقتضیات ملی و منطقه ­ای و رعایت استانداردهای بین­ المللی، برای تحقق سند چشم­انداز توسعه، آماده مشارکت است. با این امید که ایران آباد، در جایگاه برتر اقتصادی، علمی و فناوری منطقه قرار گرفته و به عنوان سرزمینی امن، مستقل و مقتدر، از روابطی گسترش یابنده مبتنی بر منافع ملی، اصول حکمت، عزت و مصلحت در تعامل با جهان، برخوردار باشد.

اساسنامه

 

وظایف، اختیارات و خدمات  انجمن (به استناد ماده ۶ اساسنامه )

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران که خود را متولی ارائه خدمات حرفه ­ای برای ورود اعضا به عرصه تجارت جهانی و تبدیل اعضای صادرکننده به شرکت­ هایی با توان رقابت ­پذیری بالا در بازار جهانی می­داند، مصمم است تا در جهت تحقق اهداف سازمانی خود، خدمات ذیل را به اعضا ارائه نماید؛

 1. فراهم نمودن شرایط بهره­مندی اعضا از حمایت­های دولتی.
 2. محاسبه جوایز صادراتی و تسهیل جریان پرداخت.انعکاس مشکلات فعالان عرصه خدمات فنی و مهندسی به دستگاه­های اجرایی مرتبط.
 3. ۰ بررسی قراردادهای صدور خدمات فنی و مهندسی، صورت وضعیت­ ها و صورت حساب­های مربوط، محاسبه جوایز صادراتی شرکت­های عضو و ارائه به سازمان توسعه صادرات ایران جهت طرح و تصویب توسط کمیته ماده ۱۹ و تلاش برای تسریع روند پرداخت آن.
 4. ایجاد هماهنگی و همکاری بین جامعه فنی و مهندسی کشور در اجرای قوانین و دستورالعمل­ ها و مقررات جاری کشور.
 5. همکاری با دستگاه ­های اجرایی و دیگر مراجع به خصوص در موارد قانونگذاری در بخش فنی و مهندسی کشور.
 6. مشارکت در تدوین آیین­ نامه­ های مرتبط.
 7. ارائه پبشنهاد برای مقابله با تحریم­ ها.
 8. اعزام هیأت­های تجاری و بازاریابی به کشورهای هدف و نیز دعوت از هیأت­های تجاری و بازاریابی خارجی.
 9. از طریق حضور فعال در کمیته­ های مختلف از جمله؛ کمیته انتخاب صادرکننده نمونه، کمیته کارشناسی شورای صادرات، کمیته ماده ۱۹ و  …  به منظور اصلاح و بهبود نظام صادرات خدمات فنی و مهندسی.
 10. برگزاری و یا مشارکت در برگزاری  دوره های آموزشی. 
 11. برگزاری و یا حضور فعال در نمایشگاه­ های بین ­المللی؛ کنفرانس­ها و سمینارهای تخصصی. 
 12. ایجاد امکان دسترسی به آخرین مقالات تخصصی، بخشنامه ­ها و اطلاعات مناقصات بین المللی برای اعضا، از طریق ایمیل و سایت انجمن.
 13. ارائه مشاوره­ های حقوقی و مالی و نیز همراهی با اعضا در طی مراحل احراز صلاحیت بین­ المللی تا عقد قرارداد.
 14. ایجاد بانک اطلاعاتی روزآمد و قابل­ دسترسی برای اعضا.

تلفن

88099430, 88099434

فکس

88373565

نشانی پستی

تهران- میدان صنعت- خیابان فلامک شمالی- کوچه دوم- کوچه ققنوس- گذر اردیبهشت- پلاک 12

پست الکترونیکی

info@iccair.com

نوع فعالیت

انجمن، اداره، سازماننظرات